Kiedy odwiedzamy warsztat samochodowy warszawa?

Samochód będzie służył nam przez wiele lat, jeśli nie zapominamy o regularnych przeglądach, które zapewnia nam warsztat samochodowy Warszawa. To ważne, aby każdy kierowca wiedział, jak często i kiedy szczególnie powinien odwiedzić taki warsztat.

 

Ocena częstotliwości przeglądów staje się o wiele prostsza, kiedy zajrzymy do książki serwisowej. Ukazane są w niej zalecenia producenta z tym związane. Natomiast nie musimy się ich sztywno trzymać, ponieważ coraz częściej producenci wydłużają czas, kiedy to samochód może być użytkowany bez przeglądu. Nie wpływa to korzystnie na poszczególne podzespoły samochodu, więc przynajmniej co 15 000 km bądź raz w roku powinniśmy wybrać się do mechanika.

 

Co wymieniamy podczas przeglądów samochodowych?

Podczas takich przeglądów zawsze dochodzi do wymiany oleju silnikowego. Gdybyśmy dalej jeździli na starym oleju, to byśmy narażali silnik na dodatkowe usterki. Oleje silnikowe z czasem tracą swoje pierwotne właściwości, nie ochraniają więc już silnika, lecz negatywnie wpływają na jego kondycję. Istotną rolę odgrywa również płyn hamulcowy, którego wymianę należy uwzględnić co 60 000 km bądź co 2 lata.

 

Z czasem płyn hamulcowy chłonie wilgoć, przez co hamulce są zagotowane. Ich dalsze użytkowanie mogłoby uniemożliwić zatrzymanie auta, więc stanowi dla nas i innych uczestników ruchu drogowego zagrożenie życia bądź zdrowia –  wyjaśniają specjaliści z warsztatu samochodowego Mechanic z ulicy Baletowa 177 w Warszawie.

Warsztat samochodowy Warszawa

Coraz częściej samochody są wyposażone w klimatyzację, którą również należy regularnie serwisować. Przegląd klimatyzacji opiera się na odgrzybianiu i wymianie filtra kabinowego. Dzięki temu klimatyzacja działa wydajniej, a zarazem jest zdrowsza, pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń i grzybów.

 

Korzyści z przeglądów samochodowych

Warsztat samochodowy Mechanic sprawdza ogólny stanu techniczny aut, jak: zużycie klocków i tarcz hamulcowych, zużycie zawieszenia, kontrola wycieraczek, poziom ciśnienia w oponach i prawidłowe funkcjonowanie oświetlenia. Wszystkie te elementy mają istotny wpływ na bezpieczne użytkowanie auta, o czym mechanicy dokładnie informują klientów.

 

Dodatkowo na przegląd samochodu decydujemy się, gdy dostrzegamy pewne usterki. Jeśli więc jako kierowcy słyszymy, że nasze auto nie działa tak, jak powinno; słyszymy dodatkowe dźwięki, które nie powinny się pojawiać, to warto jak najszybciej zareagować i wybrać się do sprawdzonego warsztatu samochodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *