Warsztat samochodowy Warszawa – koszty i przychody

Aktualnie na każdą dorosłą osobę przypada minimum 1 auto, co oznacza, że pojawia się duże zapotrzebowanie na regularne przeglądu i naprawę samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. W tym wszystkim wyręcza nas warsztat samochodowy, na którego założenie i wieloletnie prowadzenie decydują się tylko najbardziej doświadczeni mechanicy. Zdają oni sobie sprawę z tego, że coraz częściej auta wyposażone są w najnowszą technologię i elektronikę. To sprawia, że każdy warsztat samochodowy musi być wyposażony w jak najlepszy sprzęt. Dopiero dzięki niemu łatwo jest wyszukać i naprawić każdą usterkę samochodową.

Założenie warsztatu samochodowego
Zakładając warsztat samochodowy mechanicy wyszukują odpowiedniego miejsca, którym może okazać się zwykły garaż. Należy tylko spełnić odpowiednie przepisy BHP, informujące o wymogach wentylacji, antypoślizgowych posadzkach i właściwym oświetleniu. Często takie początki posiadają mechanicy, którzy przez kilka lat pracowali w większych warsztatach samochodowych, natomiast z czasem myślą o poprowadzeniu własnego biznesu o tym charakterze.

Każdy warsztat musi być wyposażony w kanał bądź podnośnik samochodowy. Budowa kanału kosztuje nas minimum 5000 złotych, natomiast podnośnik minimum 8000 zł. Wszystko tak naprawdę zależy od preferencji mechaników, jak i możliwości budowy kanału. To sprawia, że czasami o wiele lepszym rozwiązaniem jest podnośnik.

Duże znaczenie odgrywa liczba stanowisk. To właśnie tam będą mogły odbywać się naprawy różnorodnych aut. Pozyskiwanie większej ilości stanowisk umożliwia pomnożenie przychodów, ale zarazem wymaga od nas zatrudnienia odpowiedniej ilości pracowników, którzy odpowiadaliby za takie stanowiska.

Prosty dojazd. Warsztaty samochodowe warto jest prowadzić w miejscach łatwo dostępnych dla klientów. Szczególnie polecane są obrzeża miasta, trasy wylotowe, okolice giełd motoryzacyjnych oraz dzielnice mieszkalne.

Założenie i prowadzenie warsztatu wymaga posiadania wiedzy i doświadczenia, ale również istotne okazują się odpowiednie środki finansowe, czyli pieniądze. Ocenia się, że aktualnie koszt wyposażenia podstawowego zakładu naprawczego wynosi powyżej 100 000 zł. Takie środki przeznaczamy na zakup odpowiednich urządzeń diagnostycznych, podnośników i mierników. Ważny i wymagany jest również zakup pozostałych narzędzi, do których zaliczają się: klucze, przyrządy do regulacji sprzęgieł, prasa hydrauliczna, ściągacze.

Warsztat samochodowy – Usługi.
Kosztorys założenia i poprowadzenia warsztatu jest tak naprawdę zależny od usług, które będziemy w nim realizować. Zazwyczaj są to różnego rodzaju usterki, po poważną naprawę poszczególnych układów w samochodzie, czyli: silników, rozruszników, hamulców i wydechów. Zakład samochodowy może się również specjalizować w wybranej dziedzinie, na przykład naprawiając tylko auta wybranych producentów.

Przed wyborem zakresu usług warsztatu samochodowego warto jest dokładnie ustalić, jakie pojazdy szczególnie pojawiają się w okolicy i z jakimi klientami będziemy mieli do czynienia. Dodatkowo zawsze będziemy mogli pozwolić sobie na poszerzenie zakresu naszej działalności, jeśli uznamy to za słuszne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *