Wizytówka dobrego warsztatu samochodowego

Pozytywna opinia warsztatu samochodowego jest przede wszystkim zależna od pracy jego mechaników. Oni świadcząc poszczególne usługi wpływają na renomę warsztatu i wysokość jego przychodów.

W tym celu każdy dobry mechanik powinien mieć ukończoną szkołę w tym kierunku zawodowym. Przydatne będą również dodatkowe kwalifikacje, które pozwolą mu świadczyć usługi z wykorzystaniem najnowszych urządzeń diagnostycznych. Ważne jest również wynagrodzenie każdego mechanika, które powinno okazać się dla niego dodatkową zachętą, aby wysilać się w swojej pracy jak najlepiej. Wpłynie to na pozytywną renomę całego warsztatu. Kolejni klienci wyjeżdżający z niego samochodem wyrobią sobie na jego temat pozytywne zdanie.

Świetną wizytówką zakładu samochodowego okazuje się również współpraca z ubezpieczycielami i dilerami samochodowymi, których klientów również obsługuje się na jak najwyższym poziomie. Warto przekonać się, które ubezpieczalnie i dilerzy samochodowi pojawiają się w pobliżu naszego warsztatu, a następnie nawiązać z nimi kontakt. Wpłynie to na dodatkowy rozwój działalności warsztatu.

Założenie i prowadzenie warsztatu samochodowego
W warsztacie świadczy się różnego rodzaju usługi naprawcze, konserwacyjne oraz te związane z przebudową wybranych samochodów. Najczęściej wykonuje się naprawy: elektryczne, mechaniczne, elektronicznych systemów wtryskowych, części, nadwozia, foteli samochodowych, szyb i okien.

Dodatkowo w zakładzie samochodowym mamy możliwość wprowadzenia takich usług, jak:
lakierowanie i malowanie,
przeglądy,
zabiegi antykorozyjne,
wulkanizacja,
instalacja części i akcesoriów samochodowych,
naprawa i obsługa motocykli.

Podczas założenia warsztatu samochodowego nie są wymagane żadne uprawnienia, licencje czy pozwolenia. Natomiast wymogiem jest odpowiednie wyposażenie takiego zakładu, co wiąże się z poniesieniem poważnych kosztów. Na sam początek należy zaopatrzyć się w kanał bądź podnośniki samochodowe oraz specjalistyczne urządzenia do geometrii, mierniki i inne. Ważne jest również zaopatrzenie zakładu w takie standardowe narzędzia, jak: klucze, prasa hydrauliczna, sprzęt do regulacji sprzęgieł, ściągacze.

Warsztat samochodowy najczęściej prowadzi się w postaci jednoosobowej działalności gospodarczej, choć jest możliwość wyboru niemalże każdego rodzaju działalności gospodarczej (z wykluczeniem spółki partnerskiej). Rejestracja odbywa się w CEIDG bądź w KRS. Jeśli prowadząc warsztat samochodowy chcemy również sprzedawać towary i usługi objęte podatkiem VAT, należy minimum dzień przed zarejestrowaniem działalności złożyć formularz VAT-R. Taki wniosek kierujemy do odpowiedniego dla miejsca prowadzenia działalności Urzędu Skarbowego. Dzięki niemu rejestrujemy się jako czynni bądź zwolnieni podatnicy podatku od towarów i usług.

Podsumowanie: Widzimy, że założenie warsztatu samochodowego nie jest aż tak skomplikowane, jakby się wydawało. Natomiast jego popularność i pozytywna opinia będzie przede wszystkim zależna od współpracy z dilerami samochodowymi, ubezpieczycielami i

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *